Komunikat strony

13.08.2020

Aktualizacja komunikatu w sprawie awarii magistrali Pasma Pruszkowskiego

13.08.2020 r. po porannej awarii magistrali o średnicy 1200 mm w Alejach Jerozolimskich na wysokości ul. Popularnej wodociągowcy przywrócili dostawy wody dla Włoch. Przywrócony został ruch lewym pasem jezdni pod estakadą. Miejsce uszkodzenia magistrali zostało zlokalizowane na jej spodzie.

Po tym, jak awarii uległa magistrala doprowadzająca wodę do Pruszkowa, Piastowa, Michałowic, Ursusa i Włoch w godzinach popołudniowych pracownicy MPWiK w m. st. Warszawie S.A. przywrócili dostawy wody dla mieszkańców Włoch. Częściowo, dzięki uruchomieniu ujęć awaryjnych, woda dociera także do Pruszkowa i Ursusa.

W Alejach Jerozolimskich otwarto dla ruchu samochodowego lewy pas jezdni biegnącej w kierunku Pruszkowa, która rano w wyniku awarii została zalana. W  miejscu uszkodzenia magistrali trwają intensywne prace zmierzające do jak najszybszego usunięcia awarii, co wg najnowszych szacunków powinno nastąpić do wczesnych godzin porannych w piątek 14.08.2020.

Prace są niezwykle utrudnione, ponieważ uszkodzenie nastąpiło w spodniej części wodociągu. Twa pogłębianie wykopu w miejscu awarii, a pracownicy MPWiK dokładają wszelkich starań, by utrudnienia związane z brakiem wody skrócić do niezbędnego minimum. Prosimy mieszkańców o wyrozumiałość i przepraszamy za niedogodności.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a