Komunikat strony

08.11.2019

MPWiK Warszawa sygnatariuszem „Karty Odpowiedzialności Ekologicznej Przedsiębiorców i Pracodawców w Polsce”

Karta jest projektem Pracodawców RP, jej sygnatariuszami-inicjatorami są 33 polskie firmy i organizacje. Dokument ten jest dobrowolną, otwartą inicjatywą zawierającą deklaracje konkretnych działań na rzecz neutralności klimatycznej, edukacji ekologicznej oraz wspierania gospodarki obiegu zamkniętego.

Karta Odpowiedzialności Ekologicznej  została zaprezentowana 6 listopada w Brukseli na konferencji „Neutralność klimatyczna do 2050 roku z perspektywy biznesu”, organizowanej przez Pracodawców RP z Grupą Pracodawców Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego (EKES). Podpisanie Karty jest odpowiedzią na stojące przed nami wyzwania związane z koniecznością powstrzymania zmian klimatycznych i degradacji środowiska.

Spółka w codziennej pracy na rzecz mieszkańców oraz realizując swoje zadania inwestycyjne korzysta z rozwiązań, które umożliwiają minimalizowanie  wpływu na środowisko naturalne, szczególnie poprzez ograniczenie strat wody, energii i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Inwestujemy również w działania wspierające edukację ekologiczną i promocję zrównoważonej konsumpcji. Wśród naszych inwestycji o charakterze proekologicznym jest m.in. przedsięwzięcie polegające na montażu na terenie wybranych obiektów przedsiębiorstwa instalacji fotowoltaicznych o łącznej powierzchni 10 ha.  

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a