Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
20.04.2022

MPWiK wybuduje nowy odcinek sieci kanalizacyjnej na Bielanach  

8 kwietnia br. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. podpisało z wykonawcą umowę na budowę sieci kanalizacyjnej na Bielanach. Łączna długość nowo wybudowanych odcinków wyniesie ponad 1,1 km.

Nowa sieć kanalizacyjna powstanie wzdłuż ulic: Estrady, Akcent, Groteski, Linotypowej, drogi dojazdowej do ul. Estrady, a następnie do ul. Akcent. Prace zostaną wykonane częściowo za pomocą wykopów otwartych, a częściowo bezwykopową metodą przecisku sterowanego. Polega ona na drążeniu poziomego tunelu przy pomocy głowicy z tarczą wiertniczą z jednoczesnym układaniem rur. Dzięki tej technologii wykopy ograniczają się do budowy komór: startowej i odbiorczej dla poszczególnych odcinków sieci, co w znaczącym sposób minimalizuje utrudnienia podczas realizacji inwestycji do niezbędnego minimum. Po zakończeniu budowy do nowego odcinka sieci będzie mogło się podłączyć 55 nieruchomości.

- Bardzo się cieszymy, że przedsiębiorstwo realizuje swoje wcześniejsze deklaracje w zakresie zwiększenia dostępności i zasięgu sieci kanalizacyjnej, mając na uwadze komfort życia mieszkańców, jak i ochronę środowiska – powiedział Włodzimierz Piątkowski, wiceburmistrz dzielnicy Bielany.

Budowa powinna zakończyć się w połowie 2023 r., a koszt przedsięwzięcia wyniesie 2,3 mln zł netto.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a