Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
23.01.2019

Po raz trzeci wręczymy nagrodę „Woda bez barier”

22 lutego 2019 r. podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy poznamy laureatów nagrody „Woda bez barier”, ufundowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie S.A. dla sportowców wyróżniających się w dyscyplinach związanych z wodą.

Popularyzacja zdrowego trybu życia

Nagroda „Woda bez barier”, która zostanie wręczona po raz trzeci w historii Plebiscytu na Najlepszych Sportowców Warszawy, to szczególna inicjatywa podejmowana przez MPWiK we współpracy Biurem Sportu i Rekreacji Urzędu m.st. Warszawy, w celu popularyzowania wśród mieszkańców zasad fair play oraz zdrowego trybu życia.

Laureatów poznamy 22 lutego!

Wyróżnienie jest przyznawane zarówno zawodnikom pełnosprawnym, jak i tym biorącym udział w turniejach dla osób z ograniczeniami, stąd nazwa – „Woda bez barier”. W ubiegłym roku odebrali je: niepełnosprawna pływaczka Julia Chmielewska oraz kanadyjkarz Arsen Śliwiński. Tegoroczną nagrodę wręczymy podczas Balu Mistrzów Sportu Warszawy, który odbędzie się 22 lutego br. w hali Arena Ursynów. O wyborze laureatów we wszystkich kategoriach zdecyduje Kapituła Plebiscytu, w której skład weszli wybitni polscy sportowcy, m.in. Tomasz Majewski i Robert Korzeniowski.

Warszawska kranówka najlepiej gasi pragnienie

Wodociągi Warszawskiej aktywnie angażują się w liczne inicjatywy związane z rozwojem sportu w stolicy. Od lat wspieramy organizację takich imprez jak: Bieg Powstania Warszawskiego, Bieg Konstytucji 3 Maja czy Bieg Niepodległości, zapewniając uczestnikom oraz kibicom ochłodę przy kurtynach wodnych oraz nieograniczony dostęp do smacznej i orzeźwiającej warszawskiej kranówki. Obecność podczas wydarzeń sportowych to także okazja do przypomnienia, jak istotne dla naszego zdrowia jest regularne uzupełnianie płynów. Jak pokazują najnowsze badania Urzędu m.st. Warszawy, aż 47%* mieszkańców stolicy pragnienie gasi zimną warszawską kranówką.

Miliony w jakość

Rosnąca popularność warszawskiej kranówki to efekt zrealizowanych w ostatnich kilkunastu latach inwestycji w zakresie unowocześnienia i rozbudowy infrastruktury wodociągowej, stałej        i drobiazgowej kontroli akredytowanych laboratoriów MPWiK oraz działań z zakresu edukacji i ekologii. Szczególne miejsce wśród inicjatyw Spółki zajmuje projekt bezpłatnego montażu źródełek zasilanych wodą z miejskiej sieci, realizowany we współpracy z właścicielem, m.st. Warszawa. Do tej pory zainstalowaliśmy ponad 240 tego typu urządzeń. Nowymi miejscami na mapie miasta, gdzie bezpłatnie można napić się warszawskiej kranówki, są Centrum Nauki Kopernik oraz Pałac Młodzieży.

Więcej informacji o projekcie jest dostępnych na stronie internetowej: www.mpwik.com.pl w zakładce: Źródełka.

 

*Raport pn. „Ocena jakości wody dostarczanej z miejskiej sieci wodociągowej oraz poznanie poziomu zadowolenia z usług świadczonych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji”, IQS Sp. z o.o. dla Biura Marketingu Urzędu m.st. Warszawy, październik 2018

INFORMACJA PRASOWA DO POBRANIA

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a