Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
14.03.2022

Świętuj z nami Światowy Dzień Wody 

W ramach tegorocznego Światowego Dnia Wody zapraszamy do wspólnych obchodów, które rozpoczynamy już w niedzielę, 20 marca. Z tej okazji przygotowaliśmy szereg atrakcji oraz naukowych ciekawostek na temat warszawskiej kranówki. Część z zaplanowanych przez nas aktywności, jak np. otwarta gra miejska, będzie realizowanych stacjonarnie na terenie miasta. Pozostałe, kierowane głównie do młodszych odbiorców, odbędą się online. 

W ramach tegorocznych obchodów Dnia Wody zapraszamy w niedzielę, 20 marca, do udziału w edukacyjnej grze miejskiej pn. „Poszukiwacze zaginionej kropli”. Gra miejska będzie prowadzona na obszarze Multimedialnego Parku Fontann i Bulwarów Wiślanych w godzinach 10.00 -14.00. Gwarancją udziału w grze jest dokonanie rejestracji mailowej na adres: office@adventurewarsaw.pl. Rejestrując się, koniecznie trzeba podać liczbę osób w drużynie. W grze uczestniczą grupy liczące od 2 do 7 osób, zapisy trwają do 19 marca do godz. 12.00. Na miejscu na uczestników czekać będą zadania, które pozwolą odpowiedzieć m.in. na pytania: skąd się bierze woda, czym zajmuje się Gruba Kaśka w Warszawie, a za co odpowiada Chudy Wojtek oraz dlaczego warto pić wodę z kranu. Będzie też niepowtarzalna okazja do odwiedzenia mobilnego laboratorium, a także rozpoznania warszawskiej kranówki w ramach tzw. blind testu.

Regulamin udziału w edukacyjnej grze „Poszukiwacze zaginionej kropli" dostępny jest TUTAJ

Tego samego dnia najmłodszych zachęcamy do obejrzenia spektaklu „Hadwa-O!”, który będziemy transmitować za pośrednictwem Facebooka MPWiK Warszawa https://www.facebook.com/MPWiKWarszawa oraz YouTube’a MPWiK Warszawa https://www.youtube.com/c/MPWiK o godz. 14.00. Będzie to przedstawienie z cyklu Teatru Naukowego, w trakcie którego młodzi widzowie poznają skomplikowany, a jednocześnie pasjonujący świat wodny i będą mieli szansę zrozumieć zachodzące w nim zjawiska fizyczne. Celem spektaklu jest pobudzenie ciekawości widzów, rozwijanie ich wyobraźni i inspirowanie do stawiania trudnych pytań. Spektakl jest skierowany do dzieci w wieku od 7 do 12 lat. W swojej teatralnej wersji grany był dotychczas na deskach Teatru Kwadrat, Teatru Ochoty oraz Teatru Soho.

W ramach tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody zapraszamy także przedszkolaki oraz uczniów z warszawskich szkół podstawowych do udziału w weekendowych, darmowych zajęciach edukacyjnych realizowanych w ramach Programu Edukacji Ekologicznej „Z Wisły do Wisły – podróże z Kropelkiem”. Spotkania pod nazwą „Warszawska kranówka rures*" zostaną zorganizowane za pośrednictwem platformy Teams. W ich trakcie odpowiemy na pytania: co to jest woda, jakie są jej właściwości, jak wygląda proces jej uzdatniania i gdzie odbywa się on w Warszawie. Zajęcia odbędą się dla dwóch grup wiekowych i prosimy o zalogowanie się na 5 min. przed planowaną godziną rozpoczęcia zajęć: 

Zachęcamy do zapisów i udziału we wszystkich zaplanowanych przez nas aktywnościach z okazji Światowego Dnia Wody oraz śledzenia na bieżąco naszych profili społecznościowych na Facebooku i Instagramie.

 
Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a