Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
11.05.2022

Wirtualny spacer po Filtrach i wizyta w zabytkowym kanale

Już w najbliższy weekend, w nocy z 14 na 15 maja, w całym kraju wystartuje Noc Muzeów. MPWiK, jak co roku, także weźmie udział w wydarzeniu i uchyli rąbka tajemnicy o tym, co kryją w sobie liczące ponad 135 lat Warszawskie Filtry. Z uwagi na wciąż obowiązujące w całym kraju stopnie alarmowe BRAVO i CHARLIE–CRP, zwiedzanie Stacji Uzdatniania Wody „Filtry” odbędzie się w formule on-line.

Mimo obowiązującego alarmu Wodociągi Warszawskie, podobnie jak w latach poprzednich, nie rezygnują z udziału w Nocy Muzeów i otwierają się dla zwiedzających w jedynej możliwej w obecnych warunkach formule, tj. on-line.  W sobotę wieczorem na profilu MPWiK Warszawa na Facebooku zostanie opublikowany film odsłaniający przed widzami to, co na Stacji Filtrów jest zwykle niewidoczne. Jednym z miejsc, które pokażemy w filmie, będzie rzadko oglądany nawet przez samych wodociągowców zbiornik wody czystej, który po opróżnieniu ukazuje swój niepowtarzalny urok. Opowiemy o historii i o teraźniejszości Stacji Filtrów. Z lotu ptaka pokażemy cały zabytkowy kompleks wraz z remontowaną właśnie wieżą ciśnień. 

MPWiK, przygotowało także jeszcze jedną atrakcję – konkurs, w którym do wygrania będą podwójne wejścia do jednego z zabytkowych kanałów na warszawskiej Pradze. W konkursie będzie można wziąć udział w czwartek 12 maja na profilu MPWiK Warszawa na Facebooku oraz na antenie radia Eska Rock Warszawa.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a