Komunikat strony

31.12.2018

Wodociągi Warszawskie odpompowały wodę z budowy POW na Ursynowie

Służby MPWiK w m.st. Warszawie S.A. odpompowały w dn. 28 grudnia 2018 r. wodę z terenu budowy Południowej Obwodnicy Warszawy u zbiegu ulic Rosoła i Płaskowickiej – to efekt ustaleń pomiędzy przedsiębiorstwem a wykonawcą, firmą Astaldi.

Działania te były prowadzone przez nasze przedsiębiorstwo w porozumieniu z wykonawcą. W trakcie prac polegających na odpompowaniu wody z wykopu, MPWiK korzystało z dwóch specjalistycznych samochodów ciśnieniowo-ssących oraz dodatkowo dwóch pomp. Prace prowadzono w dniu 28 grudnia br. Co istotne, sprawnie przeprowadzona przez MPWiK akcja osuszania placu budowy, pozwoli wykonawcy kontynuować dalsze prace zgodnie z wcześniej przyjętym harmonogramem.

Przypomnijmy, że zalewisko powstało wskutek awarii magistrali wodociągowej w ul. Rosoła, do której doszło w wigilijny wieczór, 24 grudnia br. Dzięki właściwie prowadzonym pracom realizowanym przez pracowników służb eksploatacyjnych Spółki, utrudnienia związane z obniżeniem ciśnienia lub całkowitym brakiem wody, trwały tylko trzy godziny. Podobnie, jeszcze tej samej nocy, przywrócono prawidłowy ruch samochodowy w rejonie skrzyżowania ul. Rosoła i ul. Płaskowickiej. Magistrala została ponownie włączona do eksploatacji w dniu 26 grudnia br. – wcześniej wymieniono ok. 6-metrowy odcinek przewodu.  

W tym miejscu należy podkreślić, że Spółka eksploatuje ponad 4200 km sieci wodociągowej, która jest na bieżąco kontrolowana, remontowana oraz systematycznie modernizowana i wymieniana. W tym celu Wodociągi Warszawskie korzystają z innowacyjnych technologii bezwykopowych, takich jak cementyzacja czy kraking statyczny. Dzięki temu jest możliwa budowa lub wymiana kilkudziesięciu kilometrów sieci wodociągowej rocznie bez konieczności rozkopywania ulic i chodników – wykopy wykonywane są jedynie w miejscach komór technologicznych i studni rewizyjnych zlokalizowanych na trasie nowych odcinków.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a