Komunikat strony

30.04.2019

Wszczęto procedurę ogłoszenia przetargu na budowę kolektora na Mokotowie

W dniu 30 kwietnia 2019 r. wszczęto procedurę ogłoszenia przetargu na wyłonienie wykonawcy zaprojektowania i budowy kolektora Mokotowskiego Bis oraz trasy tramwajowej w ciągu ul. Gagarina na Mokotowie. Pierwszą z inwestycji zrealizuje MPWiK w m.st. Warszawie S.A., a drugą – Tramwaje Warszawskie.

W ciągu ul. Gagarina zostanie ułożony nowy kolektor tranzytowo-retencyjny Mokotowski Bis o długości 1,2 km. Nad kanałem o średnicy 2,8 m powstanie linia tramwajowa, która połączy centrum miasta z Wilanowem. Przedsięwzięcia są wynikiem realizacji planów inwestycyjnych Spółek miejskich oraz ich Właściciela – m.st. Warszawy. Należy podkreślić, że najważniejszą przyczyną, dla której inwestycje powstaną jest dbałość o potrzeby  mieszkańców i zrównoważony rozwój miasta.

Bezpieczny odbiór ścieków z Mokotowa

Nowy kanał, który powstanie w ramach unijnego Projektu „Zaopatrzenie w wodę i oczyszczanie ścieków w Warszawie – Faza VI”, umożliwi odciążenie istniejącego kolektora Mokotowskiego, co przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa systemu kanalizacji w czasie m.in. intensywnych opadów atmosferycznych. Z kolei budowa nowej linii tramwajowej  w znacznym stopniu usprawni funkcjonowanie komunikacji miejskiej i wpłynie pozytywnie na jakość życia mieszkańców Warszawy.

Współpraca z Tramwajami Warszawskimi – ograniczenie utrudnień

Kierując się troską o mieszkańców, jesienią 2018 r. Wodociągi Warszawskie podpisały z Tramwajami Warszawskimi porozumienie w sprawie wspólnej realizacji przedsięwzięcia. Pozwoli to skrócić czas prowadzonych robót oraz ograniczyć uciążliwości z nimi związane.

Informacja prasowa Urzędu m.st. Warszawy TUTAJ

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a