Komunikat strony

szklanka z kranówką wypełniona owocami
26.01.2021

Raport na temat prac w spalarni

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami (link), stołeczna spółka kończy prace, które pozwolą na poprawę niezawodności pracy spalarni. 3 lutego 2021 r. rozpocznie się ostatni etap polegający na docelowej wymianie rekuperatorów oraz wykonaniu innych prac towarzyszący.

Instalacja nowych urządzeń – wymienników ciepła - będzie odbywała się w taki sposób, aby umożliwić pracę spalarni i spalanie osadów ściekowych na jednej z dwóch czynnych linii spalania. Wykonawcą prac jest firma PPUH EKO-ENERGIA Sp. z o.o. Wartość umowy z dnia 30 stycznia 2020 r. wynosi 14,5 mln zł brutto.

Jak będzie wyglądał proces montażu nowych rekuperatorów?

Zanim wykonawca przystąpi do swoich prac montażowych, 3 lutego 2021 r. zostanie wyłączona jedna z dwóch linii spalania. Po wygaszeniu pieca, będzie można zdemontować jeden z dotychczasowych rekuperatorów wraz z kanałami odprowadzającymi powietrze i spaliny. Następnie, w ich miejsce, zostaną zamontowane nowe urządzenia. Ze względu na gabaryty rekuperatora  – 11 metrów wysokości oraz waga do 20 ton wraz z elementami towarzyszącymi - wykonawca przewiduje, że operacja ta potrwa od dwóch do dwóch i pół miesiąca. Po tym czasie planowane jest uruchomienie wygaszonej linii spalania.

Aby sprawdzić, czy nowy rekuperator pracuje prawidłowo przeprowadzony będzie ruch próbny całej linii spalania, łączny czas niezbędny do przeprowadzenia uruchomienia i ruchu próbnego wyniesie ok. 2 tygodnia. Dopiero wówczas wykonawca przystąpi do wymiany drugiego z rekuperatorów, w sposób identyczny co w przypadku pierwszej z linii. Finalnie wszystkie prace wykonawca deklaruje zakończyć w III kwartale 2021 r.

Równocześnie z pracami montażowymi, MPWiK przeprowadzi w spalarni coroczne przeglądy instalacji.

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień w przeglądarce.
Udostępnij link do strony:
Przez email
Przez facebook'a